درباره ما

صنایع مواد غذایی روژدا

با داشتن پشتوانه فنی و علمی خود در سال ۱۳۹۲ پس از دو سال تحقیق و بررسی با هدف تولید و بسته بندی انواع میوه جات و سبزی جات خشک موفق به اخذ پروانه تاسیس از سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گردید.

این واحد با هدف ایجاد تحول در عرصه تولید ،اشتغال زایی به طور مستقیم و غیر مستقیم ، توسعه صادرات غیر نفتی ،ترویج تغذیه سالم و ارتقاء سطح سلامت جامعه شروع به فعالیت نموده است.این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع که شامل ۲۰۰۰ متر مربع زیربنا (سوله) افتتاح گردیده است ،شایان ذکر است که این واحد تولیدی دارای سردخانه مجزا جهت نگهداری محصولات و آزمایشگاه کاملا مجهز برای کنترل سطح کیفیت محصولات می باشد.

محصولات این واحد با بهره گیری از پتانسیل های بالای منطقه در مواد اولیه با کیفیت بالا و میوه های کاملا ارگانیک که در ارتفاعات کوهستانی پرورش یافته اند به صورت ۱۰۰ درصد طبیعی و بدون استفاده از هرگونه اسانس و مواد نگه دارنده در شرایط کاملا بهداشتی تحت نظر سازمان معاونت غذا و دارو تولید و بسته بندی می شوند.

باتوجه به ارتقاء سطح دانش جامعه و خانواده ها و میل به تغذیه سالم از اساسی ترین اهداف مجموعه ترویج استفاده از میوه های خشک به عنوان تنقلات بسیار سالم است که انرژی بیشتری نسبت به میوه های تازه دارد و جایگزین مناسبی برای تنقلات غیر مفیدی چون چیپس و پفک برای مصرف خانواده ها و کودکان است.از زمان های گذشته تاکنون خشک کردن میوه هایی چون زردالو ،آلو ،انگور و گوجه فرنگی و … به منظور افزایش ماندگاری انها  و استفاده در تمام فصول سال علی الخصوص فصول سرد سال مرسوم بوده و اکنون نیز وجود دارد.برخلاف تصور عموم ویتامین ها و املاح موجود در میوه ها هنگام خشک شدن از بین نمی روند و میوه های خشک شده منبع عنی ویتامین های گروه A ،گروه B ،و پانتوتنیک اسید و نیز املاحی معدنی نظیر آهن ،فسفر، کلسیم ،پتاسیم و منیزیم هستند.

این واحد درنظر دارد نه تنها میوه های ناب باکیفیت بالای منطقه را در سطح کشور بلکه به کشور های دیگر نیز معرفی کند و گامی کوچک در توسعه صادرات غیرنفتی کشور برداشته باشد.

تصاویری از محیط کاری و تکنولوژی و فضای تولید در صنایع غذایی روژدا :

photo 2 photo 3 photo 5

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>